Menu Zamknij

Tradycyjna wiecha dla Kapelana od Strażaków

W poniedziałek (24 kwietnia), w wigilię imienin Marka, na plebańskich ogrodach Kościoła św. Elżbiety w Starym Sączu stanęła wiecha!  To dawna, piękna tradycja, do której druhowie z gminy Stary Sącz postanowili powrócić. 

Proboszcz Marek Tabor jest od 2015 roku Kapelanem OSP w Gminie Stary Sącz. Cała „akcja” stawiania wiechy odbyła się przy udziale strażaków z jednostek OSP: Stary Sącz, Gaboń, Gołkowice, Moszczenica Wyżna, Moszczenica Niżna, Przysietnica oraz GRS OSP Nowy Sącz.

Zaskoczenie ks. Marka Tabora bezcenne. Nie zabrakło szczerych życzeń i prezentów. My także życzymy Księdzu Kapelanowi dużo sił, zdrowia i opieki Bożej w tej szczególnej posłudze.

Tekst w całości zaczerpnięty ze strony starosadeckie.info, tam znajdziesz również zdjęcia!