Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ NADANIA PROPORCA MDP

W niedzielę 20 maja w Starym Sączu odbył się Gminny Dzień Strażaka.

Rozpoczął się zbiórką na rynku pododdziałów OSP z terenu naszej gminy. Następnie przemaszerowano na plac sanktuaryjny, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji strażaków. Sprawował ją ks. Tomasz Starzec oraz ks. Stanisław Śliwa – rektor kościoła Trójcy Świętej, ks. Mariusz Żaba – Dyrektor DCP OPOKA, ks. Grzegorz Sroka – Powiatowy Kapelan OSP w Brzesku, ks. Kazimierz Koszyk – proboszcz w Gołkowicach, ks. Janusz Ryba – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Mszę świętą uświetniła grą i śpiewem orkiestra z Barcic.

Po Mszy świętej wszyscy udali się na starosądecki rynek, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości prowadzone przez Druha i Burmistrza Kazimierza Gizickiego. Wśród okolicznościowych przemówień, odznaczeń, przekazania promes odbyła się niezwykła uroczystość poświęcenia i przekazania MDP im. Stanisława Mazana w Starym Sączu Proporca. Z tej okazji członkowie MDP w Starym Sączu przygotowali we współpracy z orkiestrą z Barcic akademię upamiętniającą 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wkład strażaków w walkę o wolność Polski. Przybliżono postać Stanisława Mazana, patrona MDP w Starym Sączu.

Wśród zaproszonych gości był syn Stanisława Mazana pan Leszek, który podziękował wszystkim za pamięć o jego Ojcu i jego bohaterskich czynach. Po przemówieniach odbyła się parada i wszyscy udali się na tradycyjną jajecznicę ufundowaną przez Pana Burmistrza Jacka Lelka i Kazimierza Gizickiego.

Tutaj znajdziesz zdjęcia wykonane przez Druha Karola Potoczka i Druha Krzysztofa Bobra.

Starosadeckie.info napisało tutaj o Gminnym Dniu Strażaka, a tutaj o Proporcu MDP.

FILMY: poświęcenie i przekazanie proporca MDP, przemówienie Pana Leszka Mazana,odznaczenia MDP i defilada OSP.