Menu Zamknij

NOWY WÓZ DLA OSP STARY SĄCZ

W piątek druhowie z OSP w Starym Sączu odbiorą kluczyki do nowiutkiego Volvo. Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego wartego nieco ponad 680 tys. zł był możliwy dzięki projektowi Województwa Małopolskiego „Bezpieczna Małopolska – zakup samochodów strażackich”  i współfinansowaniu przez Gminę Stary Sącz.

Program uroczystego przekazania drugiej tury samochodów ratowniczo-gaśniczych zakupionych w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – zakup wozów strażackich” (pierwsze wozy przekazano w Niepołomicach) przedstawia się następująco:

Data: 19 maja 2017 godz. 10:30 Miejsce: Rynek w Starym Sączu.

10:30 – występ orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Piwniczej Zdroju.

10:45 Podpisanie protokołów przekazania samochodów strażackich.

11:00 Wystąpienia: Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego,  Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Stanisław Pasoń – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Edward Siarka – Poseł na Sejm RP, Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza.
Przekazanie przez Leszka Zegzdę – Członka Zarządu Województwa Małopolskiego przedstawicielom gmin kluczy do samochodów strażackich.

11:35 Czas dla dziennikarzy, występ orkiestry strażackiej, tradycyjna grochówka w rynku dla wszystkichh uczestników.

11:40 Pokaz ratownictwa technicznego – OSP Stary Sącz (akcja ratownicza pozorowanego wypadku samochodowego).

12:00 Pokaz umiejętności psów ratowniczych OSP Nowy Sącz GRS (Grupa Ratownictwa Specjalistycznego)  Pokaz poprowadzi Prezes OSP GRS pan Wojciech Dudczyk.

12:30 Zakończenie uroczystości

Stary Sącz może czuć się wyróżniony pełniąc rolę gospodarza uroczystości i oczywiście faktem, że jedno z 34 sztuk Volvo w tej edycji projektu trafi własnie do miejscowej OSP, ponieważ w Powiecie Nowosądeckim tylko jeszcze OSP w Grybowie/Białej Niżnej odbierze w najbliższy piątek kluczyki do nowego samochodu z rąk Leszka Zegzdy, członka zarządu Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i zainteresowanych na uroczystość.

Informacja skopiowana ze strony Urzędy Miasta Starego Sącza!