Menu Zamknij

ODWIEDZINY SYNA NASZEGO PATRONA

W czwartek 10 maja do naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, licznie zebranej na remizie, przybyli bardzo długo oczekiwani i ciekawi goście. Najważniejszym był Pan Leszek Mazan z żoną, syn patrona naszej drużyny. Kolejnym był Pan Mieczysław Czuma długoletni redaktor „Przekroju”. Na spotkaniu był obecny Pan Jerzy Gutkowski, major pożarnictwa wraz z małżonką oraz Prezes naszej jednostki Roman Jop i opiekun MDP Krzysztof Bober.

Na spotkaniu Prezes odczytał uchwałę Zarządu OSP o nadaniu imienia Stanisława Mazana naszej MDP. Następnie wręczył pamiątkowy akt nadania imienia Panu Leszkowi, który nie krył wzruszenia. Zaproszeni goście opowiadali swoje wspomnienia związane z naszym patronem i z pożarnictwem.

Po przemówieniach Pan Leszek odsłonił symboliczną tablicę pamiątkową, poświęconą naszemu bohaterowi i patronowi.

Wszystko zwieńczył, przygotowany przez naszych rodziców, poczęstunek: były lody, ciasto i kawa. Dziękujemy Rodzicom i wszystkim, którzy pomogli zorganizować to spotkanie. Szczególne podziękowanie należy się Zarządowi naszej OSP za wsparcie duchowe i materialne.

Tutaj zdjęcia autorstwa Karola i ks. Tomka.