Menu Zamknij

PRZEGLĄD POŻARNICTWA

W najnowszym numerze Przeglądu Pożarnictwa (9/2018) ukazał się artykuł Pana Jerzego Gutkowskiego, przyjaciela OSP w Starym Sączu, poświęcony walce strażaków z niemieckim okupantem w czasie II Wojny Światowej, w której brał udział i przypłacił to swoim życiem Patron MDP w Starym Sączu Stanisław Mazan, założyciel szkoły Pożarniczej w Starym Sączu.

Tutaj znajdziesz ARTYKUŁ, a tutaj zdjęcia Stanisława Mazana.

W niedzielę 11 listopada br. na starosądeckim Rynku będzie Msza święta w intencji Ojczyzny, a po niej przemarsz pocztów sztandarowych na nowy cmentarz. Podczas tego przemarszu nastąpi przy Bibliotece Publicznej, tam gdzie w czasie wojny działała Szkoła Pożarnicza, odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci strażaków poległych w walce o wolność Polski.

W związku z tym MDP w sobotę 3 listopada br. o 13:00 będzie miała zbiórkę o czym możesz przeczytać w zakładce MDP INFORMACJE.