Menu Zamknij

100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Bogu niech będą dzięki za 100 lat Niepodległej Polski. W niedzielę 11 listopada br., przy pięknej pogodzie, odbyły się uroczyste obchody 100-lecia niepodległości w Starym Sączu. Do obchodów aktywnie włączyła się OSP w Starym Sączu wraz z Zarządem OSP w naszej gminie. Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki przy kinie gdzie zgromadziły się jednostki OSP z terenu gminy oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Na uroczystości przybyła rodzina Stanisława Mazana, patrona MDP w Starym Sączu. Następnie wszyscy udali się na starosądecki rynek, gdzie odbyła się Uroczysta Msza święta w intencji ojczyzny. Po jej zakończeniu podniesiono flagę państwową na maszt i odśpiewano cztery zwrotki polskiego hymnu. Po przemówieniu Pana Burmistrza Jacka Lelka wszyscy udali się na nowy cmentarz. W drodze pochód zatrzymał się przy budynku Biblioteki publicznej, gdzie w czasie wojny Stanisław Mazan założył Powiatową Szkołę Pożarniczą. Z tej okazji Gmina przygotowała pamiątkową tablicę, którą dziś odsłonięto, a dokonali tego Pan Burmistrz Jacek Lelek, Komendant PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka, Prezes OSP w Starym Sączu Roman Jop i wnuk Stanisława Mazana – Wojciech Kostecki. Po dotarciu na cmentarz odmówiono modlitwę za poległych oraz odczytano Apel Poległych, po którym przedstawiciele władz, instytucji złożyli kwiaty przy pomniku poległych.

Tutaj znajdziesz zdjęcia.