Menu Zamknij

DZIEŃ STRAŻAKA – BOGU NA CHWAŁĘ

Dziś kolejnym i najważniejszym punktem Dnia Strażaka była uroczysta Msza święta w kaplicy św. Krzyża, popularnie nazywana kaplicą św. Floriana. Podczas Mszy modliliśmy się za wszystkich strażaków i dziękowaliśmy za ich ofiarną służbę na rzecz naszej małej ojczyzny. Mszę świętą prowadził ks. Tomasz, który zastąpił nieobecnego Kapelana OSP ks. Marka Tabora. Na Mszy obecni byli Pan Burmistrz Jacek Lelek, Pan Przewodniczący Rady Miasta Starego Sącza i Jego zastępca Panowie: Andrzej Stawiarski i Sławomir Szczepaniak. Na Mszę świętą przybyła liczna reprezentacja OSP i MDP ze Starego Sącza oraz okoliczni mieszkańcy i sympatycy OSP. Rangę uroczystości wzrosła przez obecność Komendanta Gminnego OSP Druha Pawła Banacha. Po Mszy świętej nastąpiło poświęcenie samochodów OSP i powrót na dalsze uroczystości do remizy OSP w Startym Sączu.

TUTAJ są zdjęcia.