Menu Zamknij

INFO MDP

TYMCZASOWA ZMIANA OPIEKUNA MDP

Od dnia 21 maja br. do końca lipca br. tymczasowym opiekunem MDP będzie Druh ks. Tomasz Starzec (tel. 662-093-002), którego w pracy będą wspierać Druh Tomasz Greczek i Druh Sebastian Długosz.

GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA

W niedzielę 26 maja br. w Starym Sączu odbędzie się Gminny Dzień Strażaka, na który zaproszona jest również MDP. Przypominamy, że jednym z zadań Kandydatów na członka MDP jest obecność na uroczystości strażackiej. Plan przedstawia się następująco:

13:00 – zbiórka na płycie rynku (dojazd we własnym zakresie). Dowódca MDP ustawi drużyną w odpowiednim miejscu według grafiku obok. 

14:00 – Msza święta w kościele św. Elżbiety (Pierwsze czytanie: Lidia Szewczyk, Psalm: Lena Drożdż, Drugie  czytanie: Kinga Smaga, Modlitwa wiernych: ? – szukamy)

15:00 – przemarsz i uroczystości, defilada

ok. 16:00 – przejazd na ołtarz papieski (za przejazd odpowiedzialni są: ks. Tomasz Starzec, Druh Tomasz Greczek, Druh Sebastian Długosz)

17:00 – zakończenie i odwiezienie dzieci (za odwiezienie dzieci odpowiedzialni j/w)

WAKACYJNY WYJAZD SZKOLENIOWY MDP

W dniach 10 do 17 sierpnia br. odbędzie się pierwszy wakacyjny obóz MDP, na którym zostanie przeprowadzone szkolenie dla Kandydatów i Członków MDP. Koszt wyjazdu zostanie podany na początku czerwca; wtedy dopiero poznamy kwotę dotacji od Pana Burmistrza. Kto może pojechać na obóz MDP. W pierwszej kolejności członkowie Zarządu MDP i Ci, którzy ukończyli kurs dowódców MDP. W drugiej kolejności członkowie MDP po ślubowaniu, którzy aktywnie uczestniczą w pracy MDP (chodzą na zbiórki, szkolenia, uroczystości i inne akcje MDP). W trzeciej kolejności kandydaci do MDP, którzy aktywnie, jak wyżej, angażują się w pracę MDP. Szczegółowy wykaz obecności prowadzony jest przez dowódcę MDP i zapisywany jest na bieżąco w Książce Pracy MDP.

Zapisy będzie prowadził ks. Tomasz od 13 czerwca do 13 lipca br. Po zamknięciu zapisów zostanie sporządzona lista osób na wyjazd, według kryteriów podanych wyżej. Każdy zakwalifikowany na wyjazd będzie musiał w ciągu tygodnia uzupełnić dokumentację i wpłacić podaną kwotę. Jeżeli ktoś zrezygnuje z wyjazdu zostaną zapisane dzieci z listy rezerwowej. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem będzie na początku sierpnia o czym wszystkich poinformujemy.

KURS NA DOWÓDCÓW MDP

W czerwcu br. zostanie zorganizowany kurs na Dowódców MDP. Wziąć w nim mogą udział członkowie MDP w wieku od 13 do 18 lat. Zapisy u Druha ks. Tomasza Starca. Szczegóły związane z kursem zostaną podane wkrótce.