Menu Zamknij

GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA 2019

W niedzielę 26 maja br., w Dzień Mamy, straże OSP z terenu Gminy Stary Sącz obchodziły swój dzień strażaka. Rozpoczęliśmy Mszą świętą sprawowaną przez księdza proboszcza Marka Tabora i księdza dyrektora Mariusza Żabę w kościele św. Elżbiety. Oprawę liturgiczną przygotowali członkowie młodzieżówek. Następnie był przemarsz na płytę rynku, gdzie odbyły się dalsze uroczystości, a wśród nich: odznaczenia, wyróżnienia, przekazanie promes dla straży, przemówienia zaproszonych gości. Po zakończeniu przemówień zaczął padać deszcz i wszyscy szybko udali się do DCP Opoka, gdzie był przygotowany poczęstunek.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Starego Sącza za życzenia i przekazanie naszej straży promesy. Dziękujemy Panu Staroście Powiatu Nowosądeckiego Markowi Kwiatkowskiemu za przekazanie odznaczeń i promesy. Dziękujemy wszystkim członkom naszej OSP i MDP za uczestnictwo w tym wydarzeniu. Szczególne podziękowanie należy się Panu Prezesowi Pawłowi Motyce, który zatrzymał się przy proporcu naszej MDP oraz rodzicom i opiekunom MDP za pomoc w opiece, prowadzeniu i przewozie dzieci.

TUTAJ są nasze zdjęcia.

TUTAJ jest relacja z portalu starosadeckie.info

TUTAJ informacja o członku naszej OSP, który dostał odznakę 60-lecia wysługi.