Menu Zamknij

VI DZIEŃ OBOZU MDP

W czwartek 15 sierpnia br., w uroczystość Wniebowzięcia NMP, odbył się szósty dzień naszego obozu. Rozpoczęliśmy go udziałem we Mszy świętej, której przewodniczył ks. Tomasz Starzec. Po wyjściu z kaplicy zatrzymaliśmy się, aby zobaczyć wóz z wieńcem dożynkowym, który jechał na dożynki gminne do Rzepiennika Strzyżewskiego. Mamy w galerii krótką relację filmową z tego przejazdu. Następnie pojechaliśmy do Skamieniałego Miasteczka, gdzie pod okiem przewodnika-animatora rozwiązywaliśmy zadania i poznawaliśmy historię oraz legendy Skamieniałego Miasteczka. Wśród jego niezwykłych mieszkańców są nietoperze podkowce. Po rozwiązaniu wszystkich zadań dotarliśmy do Kąśnej Dolnej, gdzie swój dom miał jeden z twórców niepodległości naszej ojczyzny Pan Ignacy Paderewski. Tutaj nastąpiło podsumowanie zadań i kilka nowych, po których do finału przeszła grupa Druha Krzysztofa Sekcja Starszych Chłopców i grupa ks. Tomasz Sekcja Młodszych Dziewcząt. Zwycięzcami okazali się… DZIEWCZYNY! Po powrocie do domu i obiedzie mieliśmy chwilę odpoczynku. Byliśmy także na dożynkach w Rzepienniku, ale szybko stamtąd uciekliśmy, bo było bardzo zimno. Jutro egzamin więc teraz czas na naukę, mycie i spanie.

TUTAJ są zdjęcia.