Menu Zamknij

ODWOŁANE WYDARZENIA STRAŻACKIE

Szanowni druhowie!

W piątek 27 marca br. odbyła się wideokonferencja z V-ce Marszałkiem Województwa Łukaszem Smółką. Podczas wideokonferencji została przedstawiona informacja, że ze względu na sytuację związaną z koronowirusem zostanie wygaszony program „Małopolskie OSP 2020”. Czyli nie będzie remontów strażnic i zakupów sprzętu. Wyjątkiem może być dofinansowanie samochodów. W zamian za to zostanie zakupione 600 opryskiwaczy spalinowych oraz 50 namiotów pneumatycznych z przyczepami. Sprzęt ten zostanie zakupiony w trybie pilnym przez KW PSP w Krakowie i przekazane do jednostek OSP. Sprzęt ten może przydać się podczas epidemii koronowirusa, a po jej ustaniu sprzęt ten może przydać się do innych działań np.: jak gaszenie pożarów traw przy użyciu opryskiwaczy. Wszyscy Prezesi Powiatowi ZOSP RP wyrazili zgodę na takie rozwiązanie.

Ponadto informuję, że Zarząd Główny  ZOSP RP odwołał wszystkie imprezy programowe do końca kwietnia br. W związku z tym odwołana została Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków do Częstochowy w dniu 26 kwietnia. Nie będzie też udziału strażaków w  dniu 4 maja we mszy świętej w kościele Świętego Floriana w Krakowie.

Przesunięciu ulegają eliminacje powiatowe i wojewódzkie OTWP.

Dziękuję wszystkim strażakom jednostek OSP w zaangażowanie się we wszystkie  działania związane z koronowirusem. Proszę o przekazanie tych informacji do jednostek OSP.

Link do komunikatu o odwołaniu Pielgrzymki.