Menu Zamknij

WYJAZD NA OBÓZ

W niedzielę 16 sierpnia br. z boiska w Cyganowicach o godzinie 15:30 wyruszymy na wakacyjny obóz MDP. Zbiórka o 15:00. Przed wejściem do autobusu odbędzie się badanie temperatury – osoby z podwyższoną temperaturą i objawami choroby nie mogą jechać na obóz. Przed wyjazdem będzie można uzupełnić dokumentację i dokonać wpłat. Wyjazd zakończymy w piątek 21 sierpnia br. wieczorem.

Gdzie mieszkamy?

Myczkowce, ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny prowadzony przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Mieszkamy w trzy osobowych pokojach. Mamy na miejscu zapewnioną pościel (nie trzeba brać śpiworów) oraz trzy posiłki w ciągu dnia.

Co będziemy robić?

Podejmiemy próbę zdobycia dwóch specjalności strażackich z grupy Płomyki: ratownik i organizator pracy sportowej. Oprócz tego będziemy: niedziela (dojazd, rozlokowanie, wycieczka nr 1); poniedziałek (przejazd drezynami, po południu rejs statkiem); wtorek (przejście przełęczą pod Wyżniańskim Wierchem, Połoniną Caryńską do Ustrzyk Górnych, jeżeli będzie pogoda skorzystamy z basenu otwartego w Ustrzykach Dolnych); środa (basen aquaris, wycieczka nr 4 lub 5); czwartek (przejazd bieszczadzką kolejką wąskotorową, po południu o ile będzie pogoda rejs statkiem); piątek (sprzątanie, zakończenie obozu, wyjazd do Komańczy lub w inne miejsce, powrót wieczorem do domu). Jeżli czas pozwoli odwiedzimy okoliczne remizy strażackie.

Co trzeba zabrać?

Ubranie na kilka dni, ręczniki co najmniej dwa (jeden na basen, jeden do ośrodka), buty w góry (pełne, nie sandały), płaszcz przeciwdeszczowy, podręczny plecak na jedzenie i picie, nakrycie głowy, kąpielówki lub strój do kąpieli na basenie, koniecznie maseczki na twarz lub strażacką buffę, strój strażacki na uroczysty apel, leki na ból głowy. 

Co z epidemią?

Codziennie będziemy badać temperaturę dzieci bezdotykowym termometrem. Wszędzie musimy nosić maseczki, także w ośrodku (za wyjątkiem swoich pokoi). Bardzo często, zawsze przed wejściem do autobusu będziemy dezynfekować ręce. Ośrodek zapewnia nam opiekę medyczną oraz izolatkę dla chorych.

Kadra:

Druh ks. Tomasz Starzec – 662-093-002

Druh Opiekun MDP Krzysztof Bober – 508-075-534

Pani Joanna Grabek – 506-969-098

Pani Anna Bober – 512-249-010

Pani Kinga Smaga – pomoc