Menu Zamknij

I RAJD ROWEROWY NA MIEJSCE KAŹNI ST. MAZANA

W sobotę 19 września br., przy sprzyjającej pogodzie, odbył się I Rowerowy Rajd MDP ze Starego Sącza na miejsce kaźni Stanisława Mazana, patrona naszej MDP. Rajd został zaplanowany przez Prezesa naszej straży Druha Romana Jop,  jako jednej z elementów przygotowań do jubileuszu 150-lecia naszej straży. W rajdzie wzięło udział 10 osób: dwóch opiekunów Druh Sebastian Długosz i Druh ks. Tomasz oraz ośmiu śmiałków z naszej drużyny młodzieżowej. Zabezpieczenie rajdu wziął w swoje ręce Druh Tomasz Greczek i jego córka Laura, którzy dbali o zdrowie i życia uczestników na całej trasie przejazdu oraz zadbali o dokumentację fotograficzną. Wyruszyliśmy z boiska w Cyganowicach o 10:00. Na miejsce dotarliśmy parę minut po 12:00. Tam odbył się apel, w czasie którego przypomnieliśmy sobie działalność Strażackiego Ruchu Oporu Skała w czasie drugiej wojny światowej oraz krótki życiorys Stanisława Mazana. Była modlitwa za ojczyznę i śpiew hymnu. Wszystko „upiększał” warkot traktora, który umilkł na czas śpiewu Mazurka Dąbrowskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego rajdu. Nie możemy zapomnieć o Druhu Krzysztofie Bober, który zadbał o transport rowerów tych osób, które wracały busem, bo niektórzy wrócili na rowerach i spotkała ich za to niespodzianka: na wypasione burgery zaprosił ich do Nowego Sącza Druh Sebastian Długosz, który za wszystko zapłacił.  TUTAJ są zdjęcia, a wkrótce pojawi się tutaj film z wyprawy. TUTAJ jest mapa pokonanej trasy.

Konkurs na najpiękniejszy kask wygrała Zuzanna Greczek, a konkurs na najlepszego rowerzystę Franciszek Długosz.