Menu Zamknij

UROCZYSTOŚCI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W STARYM SĄCZU

Dziś nasza straż oraz drużyna młodzieżowa wzięły udział w starosądeckich obchodach 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zbiórka na remizie, następnie przemarsz na rynek Starego Sącza, odśpiewanie hymnu i wciągnięcie flagi na maszt, potem udział we Mszy Świętej i przemarsz na cmentarz, gdzie odbył się Apel Poległych to zwyczajowe punkty starosądeckich uroczystości. Nasza jednostka dodała jeszcze jeden punkt: przejście wraz z pocztem sztandarowym i proporcem MDP do Biblioteki Publicznej, gdzie znajduje się pomnik poświęcony strażakom walczącym w czasie drugiej wojny światowej za Polskę, a wśród nich patron naszej drużyny młodzieżowej śp. Druh Stanisław Mazan. Złożyliśmy w tym miejscu wiązankę kwiatów, aby nie zapomnieć poświęcenia strażaków na rzecz Wolnej Polski. TUTAJ są zdjęcia.