Menu Zamknij

DZIEŃ STRAŻAKA I ŚLUBOWANIE MDP

W sobotę 7 maja br. w naszej jednostce odbyło się wielkie święto: Dzień Strażaka i Ślubowanie MDP. Po zbiórce na remizie, wszyscy strażacy, członkowie MDP oraz kandydaci do ślubowania wraz z Pocztem Sztandarowym OSP i Proporcem MDP wyruszyli do kościoła Bożego Miłosierdzia na Mszę świętą. Po Mszy świętej i dotarciu na remizę OSP odbyło się ślubowanie. Dowódcą uroczystości był Druh Naczelnik Grzegorz Golonka, a wśród zaproszonych i przybyłych gości: Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP Województwa Małopolskiego Druh Paweł Motyka oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP w Starym Sączu Druh Antoni Piętka. Ślubowanie na sztandar złożyło ponad dwudziestu kandydatów, których pilnie przygotowywał Druh Krzysztof Bober, Opiekun MDP. Po ślubowaniu młodzi strażacy otrzymali Akty Pasowania na strażaka. Po zakończonych uroczystościach Prezes OSP Druh Roman Jop zaprosił wszystkich na poczęstunek. TUTAJ są zdjęcia.