Menu Zamknij

XXIII PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW NA ODPUST PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

XXIII Pielgrzymka strażaków do Bazyliki Św. Małgorzaty w ramach corocznego odpustu Przemienienia Pańskiego odbyła się 31 lipca i przeszła do historii. Zbiórka wszystkich uczestników pielgrzymki jak zwykle była na placu przy ulicy Grybowskiej w dawnej siedzibie JRG nr 1 Nowy Sącz. Skąd po sformowaniu szyku przemaszerowano na płac celebry. Msze świętą w intencji sądeckich strażaków PSP i OSP sprawowali kapelani strażaków tj. wojewódzki bryg. Władysław Kulig oraz powiatowy ks. porucznik WP Marcin Krępa. Oprawę muzyczna zapewniła orkiestra dęta OSP Mogilno. Pododdziały tworzyły kompanie honorowe KM PSP Nowy Sącz oraz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, w skład której weszli strażacy z Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Starym Sączu. Obecni byli strażacy MDP oraz 50 sztandarów z jednostek OSP całej Sądecczyzny. Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz, pogoda była bardzo dobra bo nie padał deszcz i msza święta mogła być sprawowana na ołtarzu polowym. Kolejna pielgrzymka strażaków do Bazyliki Św. Małgorzaty odbędzie się za rok. Zdjęcia są tutaj!

Tekst i zdjęcia skopiowano ze strony na Facebooku Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu.