Menu Zamknij

DRUH DAWID BOBER WOLONATRIUSZEM ROKU

7 października r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu Starosty Nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych oraz wolontariatu.

Młodym Wolontariuszem Roku został Druh OSP w Starym Sączu Dawid Bober. Od 2019 r. jest wolontariusz w Szkolnym Klubie Wolontariatu LO, strażak ochotnik oraz były opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Stary Sącz. Posiada szkolenie z zakresu podstaw prawnych wolontariatu i tytuł Społecznego Instruktora Młodzieżowego Pierwszej Pomocy. Organizator wielu akcji: zbiórki darów dla obywateli Ukrainy, zbiórki w ramach Szlachetnej Paczki i Światowego Dnia Walki z Głodem, koordynator dwóch akcji DKMS oraz akcji oddawania krwi. Jako instruktor młodzieżowy PCK prowadził pokazy oraz szkolenia dla młodzieży, przyczynił się do pozyskania przez Liceum Ogólnokształcące certyfikatu PCK. Łącznie, w roku szkolnym 2021/2022, przepracował jako wolontariusz ponad 365 godzin.

Tekst skopiowany ze strony starosadeckie.info gdzie możesz przeczytać więcej na ten temat.