Menu Zamknij

OTWP ETAP GMINNY

Dnia 2 marca br. w remizie OSP odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, w którym wzięli udział młodzi pasjonaci straży pożarnej z terenu naszej gminy. Z niezwykłą radością informujemy, że w tym prestiżowym turnieju wzięło udział wielu członków naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, spośród których miejsca na podium zajęli: w kategorii szkół średnich Dawid Bober i Patryk Bober zajął pierwsze i drugie miejsce, w kategorii szkół podstawowych klasy od 5 do 8 Lena Drożdż i Alicja Tokarczyk zajęły pierwsze i drugie miejsce, w kategorii szkół podstawowych klasy od 1 do 4 Nikodem Pasiut i Adrian Pustułka zajęli drugie i trzecie miejsce (nie są oni członkami MDP, ale chodzili na wspólną naukę do naszej grupy). To ogromny sukces, który przynosi wiele satysfakcji nie tylko im, ale także ich rodzinom oraz naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy także pozostałym członkom MDP, którzy ponieśli trud zdobywania wiedzy i reprezentowania naszej jednostki na tym turnieju: Bartłomiej Grabek, Karol Golonka, Franciszek Długosz, Szymon Łacniak, Kacper Wielosik, Aleksander Zbyszowski. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten turniej, a mianowicie: Pani Elżbiecie Zaremba i Pani Joannie Orłowskiej, które zakupiły nagrody, przygotowały nagrody i poprowadziły ogólną koordynację, Druhom z Państwowej Straży Pożarnej, młodszym brygadierom Pawłowi Banachowi i Arkadiuszowi Nosalowi za przeprowadzenie testów i ich ocenę. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Jackowi Lelkowi za ufundowanie nagród oraz jego zastępcy Panu Kazimierzowi Gizickiemu za obecność na turnieju. Dziękujemy Nadleśniczemu Panu Rafałowi Tokarzowi za ufundowanie nagród. Szczególne podziękowania należą się naszemu Prezesowi i zarazem Prezesowi Gminnemu OSP Druhowi Romanowi Jop, który wraz ze swoją żoną Druhną Barbarą, przygotowali naszą remizę i całe zaplecze dla uczestników turnieju. TUTAJ są zdjęcia.