Menu Zamknij

HISTORYCZNE WYDARZENIE – JUBILEUSZ 150-lecia OSP W STARYM SĄCZU

W sobotę 25 maja 2024 roku nasza straż obchodziła wyjątkowy jubileusz: 150-lecie swego istnienia. Z tej okazji została wydana monografia, której autorem jest Pan Jerzy Gutkowski: „150 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu 1874-2024”. Swoją obecnością na jubileuszu zaszczycił nas Pan Prezydent Andrzej Duda. Uroczystość Jubileuszowa rozpoczęła się Mszą świętą dziękczynną, której przewodniczył ks. Infułat Adam Kokoszka. Następnie odbyła się defilada i uroczysty apel, podczas którego przywołano Ojców Założycieli Straży. Były przemówienia i odznaczenia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Starosty Powiatu Nowosądeckiego Tadeusza Zaremby oraz Pana Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka. Po zakończonych uroczystościach oficjalnych odbył się festyn, podczas którego można było dobrze się bawić, dobrze się najeść i dobrze spędzić czas. Na scenie wystąpili: zespół „Starosądeczanie”, Kabaret „Pod Wyrwigroszem” oraz zespoły „Kruca Banda” i „Pogwizdani”. Dla młodszych i starszych mieszkańców liczne atrakcje przygotowali m.in. Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Sądeckie Koło Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Straż Graniczna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Służba Ochrony Kolei.

Na stronach Województwa Małopolskiego możemy tak przeczytać o tej uroczystości: „Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Sączu obchodzi w tym roku piękny i znaczący jubileusz 150-lecia działalności. W sobotnich uroczystościach z tym związanych uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda i przedstawiciele małopolskiego samorządu: marszałek Witold Kozłowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego prof. Jan Tadeusz Duda i radni województwa: Jadwiga Wójtowicz, Piotr Ćwik, Jan W. Duda i Stanisław Pasoń. Z okazji jubileuszu gospodarz regionu uhonorował przedstawicieli nowosądeckiej jednostki Złotą Nagrodą Polonia Minor.” – więcej znajdziesz tutaj!

Głównym Partnerem tej Uroczystości było Województwo Małopolskie. Honorowym Patronatem naszą uroczystość objęli: Starosta Powiatu Nowosądeckiego i Burmistrz Starego Sącza.

 

 

 

@lubiemalopolske